חיסכון פנסיוני

התוכנית הפנסיונית

מתי בפעם האחרונה בדקתם אם התוכנית הפנסיונית שלכם תואמת את מצבכם בחיים?

שינויים שמתרחשים בחיינו ובסביבתנו מצריכים עדכון תמידי של החיסכון כל הזנחה קטנה יכולה לתפוח לפגיעה דרמטית בפנסיה איפה חוסכים ואיפה עדיף לחסוך לפנסיה גמל והשתלמות ?

סקר שביצעה המועצה לצרכנות באמצעות מכון הסקרים של גיאוקרטוגרפיה העלה כי:

54% מהצרכנים השכירים לא יכלו להעריך את גובה הקצבה החודשית שיקבלו בעת שיפרשו לפנסיה.
54%
70% לא יודעים אם החיסכון הפנסיוני שלהם כולל ביטוח למקרה פטירה (אחד המרכיבים העיקריים בתכנית הפנסיונית).
70%
86% מציבור השכירים אינם יודעים באיזה סוג השקעה כגון (אג"ח, מניות וכו') מושקעים כספי החסכון הפנסיוני שלהם.
86%

מהסקר עולה כי מעורבותם של הצרכנים בבחירת תכנית הפנסיה שלהם היא נמוכה.  ברוב המקרים (67.4%)  המעסיק הוא זה שבחר עבורם את תוכנית הפנסיה שלהם.

כמו כן 61% מהצרכנים השכירים דיווחו שלא קיבלו ייעוץ כלשהו לעומת 30% אשר קיבלו ייעוץ מסוכן ביטוח או מיועץ פנסיוני, ייעוץ אשר הינו הכרחי בהרבה מקרים בגלל המורכבות של המוצר הפנסיוני.

כיום קיימים שלושה מכשירים לחיסכון פנסיוני: קרן פנסיה, ביטוח מנהלים וקופת גמל.
ההחלטה באיזה מוצר לחסוך היא החלטה כלכלית משמעותית.

המיוחד באפיקי החיסכון הפנסיוני לעומת "תכנית חיסכון" רגילה, הוא שהם מזכים את החוסך בהטבות מס כחלק ממדיניות ממשלתית לעידוד החיסכון הפנסיוני כמו כן מאפשרים לבחור בין רמות סיכון שונות ומגוונות המאפשרות לחוסך לחסוך לפי טעמיו

לכל חוסך יש דילמות רבות ומגוונות היות ומדובר בעולם של ריבוי אפיקים ואינפורמציות:

מה הכי מתאים עבורי?

מודל ווגה פיננסים – התאמה בקרה הצלחה!

התאמה ובנייה של תוכנית פנסיונית נכונה בעבור החוסכים אינה פעולה שמספיק למבצע פעם אחת בנקודה כלשהי בחיים – בסגנון "שגר ושכח". חיסכון פנסיוני והביטוחים הנלווים אליו הם דינמיים, ונדרש לעדכן אותם כל הזמן מדי תקופה, בהתאם לשינויים אחרים שקורים בחיים כמו שינוי במצב משפחתי, שינוי מצב רפואי, שינוי במקום עבודה ובשכר וכל שינוי אחר במצב הכלכלי. כל שינוי שקורה לנו בחיים עשוי להשפיע ישירות על בחירת התוכנית הפנסיונית ההולמת ביותר בעבורנו, כדי שנוכל למקסם את כספי החיסכון שנצבור בפנסיה, כמו גם את הקצבה השוטפת שנקבל או יקבלו קרובינו בעת אירוע ביטוחי כמו אובדן כושר עבודה או מוות.

לפעמים יש צורך לעדכן את התוכניות הפנסיוניות גם בשל שינויים חיצוניים שלא קשורים בחוסכים עצמם, כמו שינויים רגולטוריים שמשנים את השוק הפנסיוני, שינוי ברמת התחרות בענף וכניסת מוצרים חדשים.  גם לתשואה שמניב לנו החיסכון יש השפעה על התוכנית הפנסיונית שלנו.

אנו בווגה פיננסים מאמינים ודוגלים במודל מנצח ומוכח בו מעקב ובקרה מהווים אבני דרך נחוצים ומשמעותיים לאורך חיי החוסך .

באמצעות פגישות תקופתיות קבועות מראש אנו מלווים את קהל לקוחותינו בחריצות מקצועיות אדיבות ובשפה ברורה ונוחה להבנה כדי שתוכל ליהנות מחוויה פיננסית איכותית אישית ומתמשכת !

חיסכון והשקעה נבונה מחייבת ליווי מקצועי הכוונה תואמת צרכים וטעמים אישיים תוך בחינת כל הכלים שעומדים בהיבט מקצועי בהיבטי מיסויי והיבטים משפטיים.

אנו מזמינים אותך לפגישת הכרות ללא עלות וללא התחייבות