תיקון 190

הטבה משמעותית בגיל השלישי

בתחילת שנת 2012 נכנס לתוקף תיקון לפקודת מס הכנסה אשר מטרתו לעודד חיסכון ולאפשר לבני הגיל השלישי להפקיד סכום חד פעמי לקופת גמל וליהנות מהיתרונות הרבים שלה, תוך שמירה על נזילות מלאה של הכספים המופקדים בקופה, תשלום מס מופחת על רווחים ויכולת משיכת הכספים בצורה קלה, מהירה ונוחה.

אם הגעתם לגיל 60 ואתם זכאים לפנסיה מינמאלית בסך 4,458 ש”ח (נכון לשנת 2015), זו ללא ספק השקעה שכדאי לכם לשקול על פני שאר החלופות

על פי התיקון בני הגיל השלישי יוכלו להשקיע באמצעות הפקדת סכום חד פעמי לקופת גמל וליהנות מהטבות מס משמעותיות, תוך שמירה על נזילות מלאה – כלומר, מדובר בדרך להשקיע בשוק ההון, מבלי לשלם מס

היתרונות הבולטים של השקעה באמצעות תיקון 190

אפשרות למשיכה בצורה הונית, באופן חלקי או מלא מיתרת הכספים בקופה

בכל עת ובכפוף לתנאי המשיכה. (הנזילות קיימת כאמור על כל סכום ההפקדה, למעט קצבה מזכה בסך 34,452 ש"ח)

קבלת קצבה

כספים שהופקדו תחת תיקון 190 יהיו פטורים ממס על הקצבה.

מיסוי מופחת

מס של 15% על הרווחים הנומינליים (במקום 25% על הרווחים הריאליים כפי שנהוג במכשירי השקעה אחרים). הטבה משמעותית בסביבת אינפלציה נמוכה.

מעבר בין מסלולי השקעה

בקופת גמל לפי תיקון 190 ניתן לעבור בין מגוון רחב של מסלולי השקעה בכל רגע נתון - מכללי למנייתי, ממנייתי לאג"חי וכו. כל זאת ללא עלות וללא תשלום מס.

פיזור נכסים והשקעות

בתיק ניירות ערך בבנק, ההשקעות מוגבלות לנכסים סחירים בבורסה בלבד. בקופת גמל יש אפשרות להשקעה בנכסים לא סחירים בישראל ובחו"ל (הלוואות לא סחירות, נדל"ן מניב, תשתיות, קרנות גידור, קרנות השקעה וכו').

השקעות אלטרנטיביות קופה בניהול אישי IRA

לקוחות המנהלים את כספי קופת הגמל שלהם במסלול IRA יכולים בחלק מבתי ההשקעות להשקיע את כספם במסלולי השקעה אלטרנטיביים, ובכללם הלוואות חברתיות, השקעות בקרנות נדל"ן וכו'.

חיסכון בעלויות ניהול החשבון

העלות השנתית של תיק השקעות בבנק, הכוללת עלויות נלוות כגון דמי שמירת ניירות ערך המשולמים לבנק, דמי ניהול המשולמים לקרנות נאמנות ותשלום בגין מתן הוראות קנייה ומכירה, עשויה להגיע ל2% מיתרת החיסכון בכל שנה! בקופת גמל כל פעילות המסחר מתבצעת בעלויות נמוכות של גוף מוסדי

פתרונות ייחודיים להורשה בין דורית

שמירה על התנאים בקופה בעת מעבר הקופה ליורשים, כך שאלה יוכלו למשוך את הכסף בקופה ללא תשלום מס רווח הון במקרה פטירת העמית לפני גיל 75, ובתשלום מס רווח הון בשיעור 15% מהרווח הנומינאלי, אם מקרה הפטירה חל לאחר גיל 75.

שקיפות והשוואה

התשואות מתפרסמות מדי חודש באתרי משרד האוצר ובמדיה התקשורתית.

מינוף

ניתן לקבל הלוואה בתנאים אטרקטיביים יחסית, כנגד קופת הגמל, תוך אפשרות להשקעתה חזרה בקופת הגמל או לכל צורך אחר.

מינוי מוטבים

קופת הגמל מאפשרת לך למנות מוטבים, הכספים יעברו למוטבים במקרה חו"ח של פטירה ללא צורך בהצגת צו ירושה/ צוואה

מהם החסרונות שבהשקעה בקופת גמל על פי תיקון 190?

הכספים אינם נזילים לפני גיל 60, ועד לתחילת קבלת קצבת הפנסיה – לא ניתן למשוך את הכספים לפני הגיעו של החוסך לגיל 60, ולפני שהוכיח שקיבל 3 קצבאות פנסיה.

משיכת הכספים מקופת הגמל כסכום הוני (חד פעמי) תוכל להתבצע רק במידה שיש לחוסך קצבה העולה על הקצבה המזערית.

סכום של 34,452 ש"ח מתוך החיסכון יהיה ניתן למשיכה רק בכפוף לקבלת אישור מרשויות המס, לאחר הגשת טופס 161 ד' בגיל פרישה.ירושה/ צוואה

אנו בווגה פיננסים מעמידים לרשותך מחלקת פרישה איכותית מקצועית ומובילה בשוק אשר תסייע לך לקבל החלטות פשוטות ברורות ותואמות צרכים
בצומת הדרכים החשוב בחייך חשוב לקבל הכוונה נכונה נבונה ומושכלת
לנו יש את כל הכלים על מנת לסייע לך – ווגה פיננסים מעמידה פתרונות רבים בהם נעזרים כיום גופים כמו ביטוח לאומי רכבת ישראל חברת חשמל בתי זיקוק עיריית חיפה אגד אגודה שיתופית כמו כן חברות פרטיות ויחידים.

פנה אלינו עוד היום על מנת להפוך את החובה לחוויה !